Nazardan Korunmak İçin Ne Yapılır?

Çevremizdeki insanların yaydığı negatif etkilerden ve nazardan korunmak için ne yapılır? Öncelikle vücudumuzun enerjisel koruma kalkanı olan aura güçlü tutulmalıdır. Bunun için çakraların dengede ve açık olması çok önemli. Auramız bizi, bize iyi gelmeyecek olumsuz enerjilerden korur. “sevmedim orayı, enerjim tutmadı, ısınamadım, sebebini bilmiyorum ama onu hiç sevmedim” gibi cümleler genellikle auranın kendisine ters enerjilerle karşılaşmış olmasıdır.

Auramız güçlü olduğunda negatif enerjiler bu kalkanı geçemez ancak günümüz metropol yaşantısında çevremizdeki negatif enerjilerden korunmak hiçte kolay değildir. Çevremizden gelen veya kendi kendimize yarattığımız stresler de auranın zayıflamasına neden olur.

Çevremizde hissettiğimiz nazardan korunmanın farklı yöntemleri de vardır. Şimdi ayrıntılı olarak bunlara göz atalım…

Nazardan Korunmak İçin Neler Yapılır?

1. İnançlarınıza Güvenin: Nazardan korunmanın en önemli yöntemi, Allah’a güvenmek, ona sığınmak ve iman etmektir. İnançlarımız yaşam şeklimizi etkiler.  İnandığımız gücün bizi koruduğunu bilmek, nazardan korunmak için değerli bir yöntemdir. Sürekli nazar korkusu ile yaşayan insanlar bir yandan da malesef bu enerjileri bilmeden kendilerine çekerler. Bu konuda inançlı olmayı öğrenmek nazara karşı korucuyu bir önlemdir. O ilahi gücün sizi koruduğunu bilin…

2.Haset Etmeyin: Negatif enerjiler yaymak size onları çekecektir. Karşı tarafa kötü gözlerle baktığınızda kötümser ve negatif enerjiler yayan insanların enerjilerini kendinize çekmiş olursunuz ya da bu duyguları ortaya çıkarırsınız. Başkalarında görüp beğendiğiniz şeyler konusunda erdemli davranarak, güzel bir bakışla dua etmeniz, nazarın size dönmesini engelleyecektir. Unutmayın güzel düşünceler eninde sonunda güzel düşünceler doğurur.

3. Nazardan Koruyan Doğa: Nazardan ve negatif enerjilerden kurtulmanın en önemli yolu, kaya tuzu himayala tuzu ya da deniz tuzunu ılık su ile karıştırıp banyoda başınızın üstünden dökmektir. Bu bedeninizdeki enerji akışını dengeler ve sizi negatif enerjilerden arındırır

4. Nazardan Korunmak İçin Ufak Bir Ritüel: Eski çağlardan beri kullanılan çok önemli bir yöntemde de, nazardan korunmak için yine tuzdan yararlanır. Açık havada elinize alacağınız kaya tuzunu, kafanızın üzerinde tutarak önce sağdan sola doğru olacak şekilde 22 defa döndürüyorsunuz, bu sırada “üzerimde var olan bütün negatif enerjiler gitsin” şeklinde bir cümle kurmanızın yararlı olacağını bilmelisiniz. 22 defa döndürme işlemi bittikten sonra avucunuzdaki tuzu sol omzunuz üzerinden arkaya atmalı ve arkanıza bakmadan gitmelisiniz.

5- Toprağa çıplak ayaklarınızla basmak da doğanın bize negatif enerjilerden arınmak için sunduğu güzellikler arasındadır. Toprak bedenimizdeki enerji akışını dengelemeye yardımcı olur.

İletişim

Aşağıdaki formu doğru ve eksiksiz bir şekilde doldurarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Yanıtla
Merhaba
Merhaba, size nasıl yardımcı olabiliriz?